SIKÇA SORULAN SORULAR

 

EMA Kuyumculuk Online Mağazamız üzerinden yapacağınız alışverişlerle ilgili sıkça sorulan soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

• Satın alınan ürünler ne zaman kargoya verilir?

 

 Siparişleriniz en geç 3 iş gününde kargoya teslim edilmektedir. Kişisel tasarım ( ölçü,farklı boyut vb.) durumlarında ise kişiye özel üretim olduğundan en geç 7 iş gününde kargoya teslim edilmektedir.

 

• Kargo ücreti ne kadardır? Hangi kargo ile gönderilir?

 

 Siparişleriniz ücretsiz kargo ile sizlere gönderilmektedir, Kargolarınız kayıp ve çalınma riskine karşı sigortalanıp  tüm Türkiye'ye Yurtiçi Kargo tarafından güvenle teslim edilmektedir.

 

Web sitenizdeki ürünler mağazalarınızda var mıdır?

 

  Ürünlerin tamamı kendi üretimimiz olup mağazamızda mevcuttur.

 

Web sitenizden aldığım ürünü ne zamana kadar değiştirebilirim ya da iade edebilirim? Hangi ürünlerle ilgili iade mümkün değildir?

 

 Kişiye özel ölçü, renk değiştirme, yazı yazdırma gibi durumlar söz konusu olmadığı sürece tüm siparişlerinizi 14 gün içinde iade ve değişim yapabilirsiniz.

 

Ürünleriniz garantili mi ?

 

 Web sitemizde satılan ürünlerimizin tamamı "ömür boyu" EMA Kuyumculuk tarafından "ücretsiz" bakım ve onarım garantisi altındadır.

 

• Ürünlerin gramları yazılan gramla bire bir tutuyormu ?

 

 Ürünlerimiz el işçili olduğundan +- 0,10 gr farklılık gösterebilmektedir.

 

•  Web sitenizden alışveriş yapmak güvenli mi?

 

 Web Sitemizden alışveriş yaparken kullanmış olduğunuz kredi kartı bilgileri güvendedir ve SSL Sertifikası ile korunmaktadır. emagold.com.tr' den vermiş olduğunuz tüm siparişler şifrelidir. Dolayısıyla sipariş sırasında kullanılan kredi kartı bilgileri koruma altındadır.

 

Sanal Pos nedir ?

 

Elektronik ticaretin anahtarlarından biri de "Sanal POS" denilen sistemlerdir. Web üzerinden ödeme söz konusu olduğunda sanal POS´lar devreye girer. Klasik alışverişlerde kullandığımız POS (Point of sale- ödeme noktası) cihaz ve sistemlerinin, web siteleri üzerinden alışveriş yapmaya olanak sağlayan şekline sanal POS -VPOS (Virtual point of sale) denmektedir.

Kısaca buna Internet´e uyarlanmış POS da diyebiliriz. Sanal POS ile alıcı-satıcı ya da satıcı-tedarikçi arasında online bir ödeme sistemi ve altyapısı kurulmuş olur. Sistem basit olarak, firmanın web sitesi üzerinden bilgilerini giren alıcının banka veya kredi kuruluşlarında olan hesabından, satın aldığı ürün veya hizmetin bedeli olan paranın firmanın kendi banka hesabına geçmesine dayanır.

Bu sistemi uygulamak son derece kolay ve zahmetsizdir. Ürün ve hizmetlerini web üzerinden pazarlamayı düşünen bir firma öncelikle ticari hesabının bulunduğu bir banka ile üye işyeri ve e-ticaret sözleşmelerini imzalaması, devamında da bankaya ait VPOS yazılımını kendi web sitesine kurması yeterlidir.

Sanal POS işleyiş olarak oldukça güvenlidir. Tüm işlemler bu süreç esnasında, dijital olarak gerçekleştirilir. Güvenlik sistemleri SSL 128 bit´lik şifreleme algoritmasına dayanan dijital imza ve dijital sertifikalı giriş-çıkış işlemlerini çözmek çok zordur. Bu nedenle klasik bir alışverişte yaşayacağınız güvenlik tehlikesi (hele hele günümüzde) kat be kat daha fazladır.

 

Sanal POS kullanmanın sağlayacağı faydalar:


1. Internet yoluyla gerçekleştirilen alışverişlerde en etkili ve güvenli ödeme metodudur.
2. Perakende (B2C - firmadan müşteriye) satışlarda %35-40 arasında artış sağlar.
3. İşletmenin pazarlama alanını dar bir bölge ve şehirden kurtarıp, ülke çapında yaygın bir ağa kavuşmasını sağlar, hatta ihracat olanaklarını da ciddi anlamda arttırır.
4. İmaj, tanıtım ve rekabet gücü anlamında işletmeye büyük artı değer sağlar. Yüzyüze satış sürecinden çok daha kısa sürelerde alışveriş olanağı tanır.
5. Elektronik ortamda yapılan işlemler kısa sürede tamamlanır, zamandan tasarruf sağlanır. Bu durum müşteri memnuniyetini arttırır, devamlılık sağlar.
6. Sipariş ve satışlarla ilgili bilgileri veri tabanına aktarır ve saklar.

 

Güvenlik:

 

Sitemizde kredi kartı işlemi için haberleşmede her aşama güvenlik altına alınmıştır.

 

Site-Ziyaretçi Haberleşme Güvenliği:

 

Sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 128 bit SSL standartında gerçekleşmektedir. Sözkonusu haberleşme standardı çok sayıda işlem gören sitelerde dahi güvenle kullanılan bir niteliktedir. Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http://.. biçiminde değil, https://.. biçiminde oluşunu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilit işareti de yer almaktadır.

 

Site-Banka Haberleşme Güvenliği:

 

Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, bankanın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir. Sözkonusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır.

 

Site içi Veri Güvenliği:

 

Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis esen banka haricinde herhangi kişi , kurum veya kuruluş bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi mümkün değildir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR