ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Tektaş Pırlanta Kolye

Eski tarihlerden bu yana farklı anlamlar yüklenen tektaş pırlanta kolye çeşitleri kadınların zarif görünmesine katkıda bulunur. Her toplumda farklı anlamlar taşıyabilen pırlantalar çoğunlukla aşkın sembolü olarak kabul edilir. Ateş ve sonsuzluk manasına da gelen bu mücevherler eşsiz özelliklere sahiptir. Karat, kesim, renk, fiyat ve daha pek çok özellik yönünden birbirinden ayrılan kolyelerde model aralığı geniştir. Her zevke ve tarza hitap eden parçalara online mağazalar üzerinden kolayca ulaşmak mümkündür. Set ya da tekli parçalar halinde satışa sunulan tektaş pırlanta kolyelerde sadeden gösterişliye kadar çok sayıda model seçeneği vardır. Evlilik teklifi, yıldönümü ve doğum günü hediyesi gibi pek çok amaçla tercih edilebilen bu kolyeler geçmişten günümüze ulaşan nadide değerlerdir. Duyguların dışarıya yansımasını sağlayan, mutluluğu paylaşılan, en özel anların daha da anlamlı hale gelmesini sağlayan pırlanta mücevherler tekliği ifade ederler. Hediye edilen kişiye bir ömür boyu benzersiz ve tek olacağı mesajını vermek için pırlanta ideal bir hediye olacaktır.

Pırlanta Tek Taş Kolye

Aşkın en masum halini ifade eden tek taş kolye çeşitleri her yaş ve zevke hitap eder. Kendinizi şımartmak ya da sevdiklerinizi mutlu etmek içi tercih edebileceğiniz bu aksesuarlar özellikle kendini her şartta ifade edebilen güçlü kadınların ilgi odağıdır. Her sezonda rahatlıkla kullanılabilecek bu takılar büyüleyici ve zarif bir görünüme sahiptir. İnce işçilik ve özgün tasarımların ürünü olan kolyeler tek başına dahi şık bir tarz yaratır. Değerli mücevherler denildiğinde küçük ama bir o kadar da göz alıcı olması nedeniyle pırlanta tek taş kolyeler daha çok tercih edilir. Tarihin eski zamanlarından bu yana kıymetli bir hediye olarak da seçilen kolyeler herkesi mutlu eder. Tüm kombinlerle kolayca uyum sağlayan pırlanta kolyeler ilk görüşte dikkat çekecek bir tasarıma sahiptir. Zarafetin timsali olan modeller hem günlük hem de özel günlerde dış görünüşünüzün tamamlayıcısı olacaktır.

Pırlanta Kolye Nasıl Seçilir?

Pırlanta kolye seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar taşın kesim şekli, renk, berraklık ve ağırlıktır. Ağırlık ölçüsü olan karat arttıkça pırlantanın değeri artar. Ancak sadece ağırlık yeterli değildir. Berraklık pırlantanın üzerindeki karbon lekeleri ile alakalıdır. Lekeler ne kadar azsa berraklık o kadar artacaktır. Bu lekelerin mikroskobik olarak görülmesi mümkündür. Karbon lekelerinin az olması elması daha nadir hale getirir. Pırlanta taşlar kendi içerisinde renklere ayrılır. Pırlanta tek taş kolye satın alırken beyaz rengin tonları arasından seçim yapılır. Nadir olarak bulunan ve beyaz görünümlü olan pırlantalar D, E, F ve G şeklinde sınıflara ayrılır. Piyasada yaygın olan pırlantalar H ve L sınıfıdır. M rengi ve diğer alt tonları daha sarıya yakındır. Beyaz tonlarına alternatif olarak mavi, sarı ve pembe gibi tonlar da vardır. Pırlanta kolye, yüzük, küpe gibi parçalarda kesim şekli de önemlidir. Kesim uzmanlık ve teknik gerektiren bir alandır. Bu kesimi pırlanta şekli ile karıştırmamak gerekir. Yuvarlak kesim en çok tercih edilen şekildir. Buna alternatif olarak dikdörtgen kesim, üst kısmı kare yuvarlak kesim, iki ucu sivri olan kesim, kalp, damla ve oval kesimler tercih edilebilir.

Altın Tek Taş Kolye

Genellikle 14 ayar sarı ve beyaz altından yapılan altın tek taş kolye çeşitleri farklı zamanlarda ve kombinlerde kullanılabilir. Baget, tek taş, renkli ve fantezi taşlı modellerle tasarlanan kolyeler her zevke hitap eder. İnce ve kalın zincir alternatifleriyle üretilen kolyelerle tarzınızı yansıtabilirsiniz. Göz dolduran modellere sahip olan altın kolyelerde kadınların kendini özel hissetmesi için farklı detaylar vardır. Özgün tasarımları ile sayısız alternatifler sunan bu parçalar özel standartlarda ve en kaliteli olacak şekilde üretilir. Daha zarif ve estetik görünmesi adına beyaz altın çeşitleri genellikle daha fazla tercih edilir. Özellikle ince zincirli tek taş beyaz altın kolyeler modern görünümü tamamlayıcı etkiye sahiptir. Tek taşlara alternatif olarak özel tasarım ve harf kolye seçenekleri de mevcuttur. Özel tasarım kolyelerde kalp, hilal, kuzey yıldızı, nazar boncuğu, nal, örme, sarmaşık, isim yazılı gibi farklı şekiller yer alır.

Tek Taş Kolye Modelleri

Mücevher alışverişlerinde genelde pek çok insan ilk olarak dış görünümüyle ilgilenir. Özellikle pırlanta takılarda taşın büyüklüğü dikkat çeken ilk noktadır. Karat olarak isimlendirilen pırlanta ağırlığının artması kolyenin fiyatında ve modelinde değişiklik yapacaktır. Geniş model seçenekleri arasından seçim yaparken kullanım amacına göre karar verilebilir. Günlük kullanım için ince zincirli tek taş olan tasarımlar her zaman daha fazla tercih edilir. Özel günler için kullanılabilecek tek taş kolye modelleri biraz daha fazladır. Online mağazadan kolaylıkla ulaşılabilecek bu modeller güvenle sipariş verilebilir. Tüm modeller garantili olarak satışa sunulur ve ömür boyu bakım desteği verilir. Satın aldığınız tek taş kolye size hediye kutusunda gönderilir ve sorunsuz bir şekilde adresinize kadar teslim edilir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR