ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Safir Pırlanta Küpe

Doğada en zor bulunan taşlardan biri olan safir mavinin en güzel tonunu taşır. Değerli bir taş olması nedeniyle safir pırlanta küpe çeşitleri için fiyat aralığı diğer pek çok mücevhere kıyasla daha yüksektir. Elmastan daha nadir bulunan bu taş pırlanta ile bir arada kullanıldığında ortaya göz kamaştırıcı tasarımlar çıkar. Pırlantadan gelen berrak renk mavi ile birleştiğinde asil bir görünüm oluşacaktır. Geçmişten günümüze kadar ulaşan zamansız takılardan biri olan küpeler günlük yaşantıda ya da özel günlerde rahatlıkla kullanılabilir. Gündüz ya da gece fark etmeksizin takabileceğiniz bu parçalar sade bir kıyafeti son derece şık hale getirebilir. Safir taşının mavinin açık ve koyu tonlarına sahip olması küpeye estetik bir görünüm kazandırır. Özgürlüğü ve güveni ifade eden bu taşlar rahatlama ve sakinleşmeye karşı faydalıdır. Taşların faydalı etkilerine inananlar için safir taşı kullanıcısına huzur ve mutluluk verecek, ruhsal açıdan olumlu etki yaratacaktır. Eski zamanlardan bu yana taşların şifalı özellikleri araştırılmakta olup safir taşının kullanıcısına ferahlık verdiği ifade edilir.

Pırlanta Küpe Modelleri Nelerdir?

Geniş bir yelpazeye sahip olan pırlanta küpe modelleri farklı tasarımlara ve detaylara sahiptir. Değerli taşlardan ilham alınarak tasarlanan modellerde usta el işçiliği ile kusursuz görünümler elde edilir. Görenleri kendine hayran bırakan modellerde yuvarlak, oval, dikdörtgen, damla, kalp gibi farklı kesim şekillerinde değerli taşlara yer verilir. Seçeneklerin fazla olması sayesinde herkes kendi zevkine ve kullanım amacına uygun küpeler bulabilir. Küpelerde sallantılı ve arkadan klipsli olmak üzere iki ana tasarım mevcuttur. Daha özel yerlerde genellikle sallantılı küpeler tercih edilir. Safir renginin verdiği göz kamaştırıcı etki sallantılı küpede daha fazla ön plandadır. Günlük kullanım için ise klipsli küpe çeşitleri daha uygundur. Günlük yaşamı konforlu ve şık geçirmek isteyenlerin seçimleri olan bu küpelerde karat ağırlığı için daha düşük seçenekler vardır. Bu sayede küpelerde ekonomik fiyat aralıkları bulmak mümkündür. Pırlanta safir küpelerde berraklık ve karat arttıkça fiyatlarda da değişme olacaktır. Tasarımda kullanılan taş ne olursa olsun fiyatlandırmada her zaman aynı ölçütler esas alınır.

Safir Altın Küpe Çeşitleri

Kombinlerde en çok ilgi gören safir altın küpe çeşitlerine baktığınızda papatya, oval, damla anturaj, baget, elmas gibi farklı tasarımları bulabilirsiniz. Her biri göz dolduran bu modeller yeni başlangıçların ve çoğalan mutlulukların simgesi olarak kabul edilir. Derinliği ve gizemi ile ayrı bir çekiciliğe sahip olan safir altın küpeler günlük şıklığa zarif bir dokunuş yapmayı sağlar. Berrak zihnin destekçisi olan safir taşı soyut tasarımlar ile küpelere işlenir. Tüm modellerde en iyi el işçiliğinin olması küpeleri daha uzun ömürlü hale getirir. Safir küpe altın olduğunda beyaz altın ya da sarı altın ile tasarlanır. Genellikle beyaz altın ile daha uyumlu olan bu taşlar için çiçek, yaprak ve damla desenleri daha sık tercih edilir. Safir küpe setlerini gözde haline getirir ve mavinin verdiği dinginlik değerli taşların ihtişamı ile birleşir. Her modelde farklı sayıda taş kullanılır. Mavinin en zarif hali olan safir taşlar bazen bir sonsuzluk işareti bazen ise kalp şeklinde kullanıcıların beğenisine sunulur.

Mavinin En Güzel Hali Safir Küpeler

En değerli insana en kıymetli hediyeyi vermek isteyenlerin tercihi safir pırlanta küpe çeşitlerinden yana olacaktır. Safir taşı cennet taşı olarak da bilinmekte olup tarzını daha renkli hale getirmek isteyen kadınların öncelikli tercihleri arasında yer alır. Günlük kıyafetleri daha çekici hale getiren bu taşlar dış görünümü asil hale dönüştürür. Geçmiş dönemlerde saray ve çevresi tarafından kullanılan safir taşlar küpe haricinde kolye ve bilekliklerde de kullanılır. Nişan, düğün, yıldönümü gibi özel anlarda sıklıkla tercih edilen bu değerli taşlar her zaman ve her yerde takılabilir. Değişen modaya karşı her zaman orijinalliğini ve estetiğini koruyan safir taşı bütçeye ve kişisel zevklere göre tercih edilir. Düz ve sade tasarımlar için safir küpe fiyatları her zaman daha ekonomiktir. Karat, berraklık, renk ve kesime göre belirlenen küpe fiyatlarında internete özel kampanyalar yapılır. Bu sayede beğendiğiniz safir küpe ve diğer tüm takıları daha uygun fiyatlardan satın alabilirsiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR