₺17.360,00
₺34.720,00
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺6.832,00
₺13.664,00
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺10.192,00
₺20.384,00
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺14.168,00
₺28.336,00
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺18.928,00
₺37.856,00
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺33.236,00
₺66.472,00
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺10.892,00
₺21.784,00
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺10.528,00
₺21.056,00
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺21.308,00
₺42.616,00
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺17.248,00
₺34.496,00
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺8.708,00
₺17.416,00
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo

Pırlanta Küpe

Daha çok özel gün ve kombinler için tercih edilen pırlanta küpe çeşitleri göz alıcı tasarımları ile dikkat çeker. Nadide bir güzelliğe sahip olan bu takılar şıklığına önem veren kadınların favori mücevherleridir. Günümüzde daha çok kadınlar tarafından ilgi gören küpelerde farklı detaylara yer verilir. Romantik akşam yemeklerinden düğün ve nişan organizasyonlarına kadar her alanda kullanılabilen küpelerde pırlanta kullanılması takıyı daha özel hale getirir. Küpeler düz bir elbiseyi son derece göz alıcı bir parça haline dönüştürebilir. Özellikle sallantılı küpeler ilk bakışta tüm dikkatleri kendine çekmeyi başarır. Tasarımında safir, yakut, zümrüt gibi değerli taşların kullanıldığı küpelerde şık detaylara yer verilir. Her biri el işçiliği ile üretilen pırlanta küpelerde özel tasarımlar öne çıkar. Modellerin tamamında ömür boyu bakım garantisi vardır. Uzun ömürlü kullanımı mümkün hale getiren bu özelikle sayesinde beğendiğiniz pırlanta küpe ve diğer takı çeşitlerini rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Pırlanta Küpe Fiyatları

Elmas madeninin işlenmiş hali olarak bilinen pırlanta taşların her biri farklıdır. Elmasın 57 yüzey oluşturacak şekilde kesilmesi ile elde edilen bu taşlar çıplak gözle bakıldığında birbirinin aynısı gibi görünür ancak her pırlanta kendine özgü özelliklere sahiptir. Pırlanta küpe fiyatları bu özelliklere göre değişkenlik gösterecektir. Pırlanta taşların rengi diamond kelimesinin D harfinden başlar ve Z’ye kadar gider. Ülkemizde genellikle H rengi ve üzerindeki pırlantalar satışa sunulur. Pırlantanın rengi ne kadar berraksa fiyatı o kadar fazla olacaktır. Genellikle insanlar pırlanta satın alırken yalnızca karat ağırlığına odaklanırlar. Gramın beşte biri olarak ifade edilen karat bütçeye göre belirlenebilir. Küpelerde çoğunlukla daha düşük karatlar kullanılır. Fiyatlarda etkili olan diğer bir unsur ise kesimdir. İnsan eliyle yapılan bu kesimlerde mükemmellik ne kadar yüksekse pırlantanın ışıltısı o kadar artacaktır. En çok kullanılan kesim şekli yuvarlaktır. Özel tasarım parçalarda oval, damla, baget gibi farklı kesim şekilleri olabilir. Fiyatlandırmada bu şekiller dikkate alınır.

Pırlanta Küpe Modelleri

Küçük ya da büyük fark etmeksizin en özel parçaların yer verildiği pırlanta küpe modelleri her zevke hitap eder. Günlük kullanım için alınacak küpelerde baget ve tek taş küpeler daha çok tercih edilir. Daha özel gün ve davetlerde takmak ya da hediyelik amaçlı almak isteyenler için ise safir, yakut ve zümrüt gibi taşlarla hazırlanan tasarım küpe alternatifleri de vardır. Sallantılı küpelerde gramın ağır olmasından dolayı fiyatlar genellikle yüksektir. Klipsli küpe çeşitleri günlük kullanım için daha uygundur ve son derece ekonomiktir. Tek taştan tasarlanan bu küpelerde düşük fiyat aralıkları görmek mümkündür. Safir, yakut, zümrüt gibi taşlarla tasarlanan modeller daha çok evlilik yıldönümü, doğum günü gibi özel günlerde hediye amaçlı tercih edilir. Bu modellerle sade kıyafetleri kombinlemek her zaman küpenin daha ön planda olmasını sağlar. İstenilen şıklığı elde edebilmek için pırlanta küpe çeşitlerini güvenilir adreslerden satın almak gerekir.

Pırlanta Küpe Nasıl Seçilir?

Geçmişten günümüze kullanımı değişmeyen ve model seçenekleri her geçen gün biraz daha artan pırlanta küpe çeşitleri şıklığı yansıtmak amaçlı tercih edilir. Pırlanta gibi değerli taşlardan üretilmesi küpeleri daha kıymetli hale getirirken eski dönemlerde bu parçaların süs ve tılsım amaçlı kullanıldığı görülür. Amacı ne olursa olsun bu tür değerli mücevherler satın alırken bazı özelliklere dikkat etmekte fayda vardır. Küpe ve diğer tüm pırlanta takıları seçerken kalitesinden emin olunmalıdır. Alınan pırlanta mutlaka sertifikalı olmalı ve pırlantanın özellikleri bu sertifikada yer almalıdır. Karattan kesim özelliklerine kadar her bir detay incelenmeli, farklı fiyat seçeneklerinden bütçeye en uygun olan tercih edilmelidir. Küpe tercihlerinde kullanım amacı da önemlidir. Hangi tarz küpenin ne tür kombinler ile uyum sağladığını bilmek daha doğru seçimler yapmaya yardımcı olacaktır. Bunun için uzmanlardan destek alabilir, internet üzerinden kapsamlı bir araştırma yapabilirsiniz. Özel günler ile günlük yaşamda kullanılacak küpeler tarz olarak birbirinden farklı olmalıdır.

Pırlanta Tektaş Küpe

Stil sahibi kadınların şıklığına şıklık katan tektaş küpe çeşitleri asaletini her zaman canlı tutmak isteyenlerin tercihidir. Modern ve klasik çizgilerin bir arada bulunduğu küpelerde her yaşa şıklık katan detaylar vardır. Farklı tasarımları ile göz dolduran küpelerde tektaş daima daha fazla ilgi görür. Yüzük, bileklik, kolye gibi parçalarla kombinlemesi kolay olan bu küpelerde pırlanta taşın zarifliği ön plandadır. Taşın kesimi, karatı, berraklığı ve rengi küpenin daha özgün bir tarza sahip olmasını sağlar. Tektaş küpelerde genellikle yüksek karaltı parçalar daha fazla tercih edilir. Bunlar için belirlenen fiyat aralığı internet mağazasında daha indirimlidir.

Özel Tasarım Pırlanta Küpe Çeşitleri

En özel parçalara sahip olmak isteyenlerin öncelikli seçimleri arasında yer alan pırlanta küpe modelleri her kadının beğenisini kazanır. Özel bir davette parlamak ya da doğum gününde en özel hediyeyi almak isteyenler için en iyi alternatif olan pırlanta takılar zarafeti daha da artıracaktır. Diğer standart küpelere kıyasla daha fazla parlayan bu takılar her kadının büyüleneceği ihtişama sahiptir. Düğünlerin, şık davetlerin, mezuniyet törenlerinin bile aksesuarları arasında yer alan pırlanta küpeler en popüler takı çeşitlerindendir. Her zevke uygun şekilde dizayn edilen pırlanta küpeler baget olduğunda küçüklü büyüklü taşların birleşiminden tasarlanır. Özellikle 1,45 karat sallantılı baget küpe modelleri göz kamaştıran parlaklığa sahiptir. Yaklaşık yüz seksen tane taşın bir araya gelmesiyle oluşan bu küpelerde baget ve yuvarlak kesim pırlantalar kullanılır. Özel tasarıma sahip olmasıyla bilinen küpeler hediye kutusuna koyularak sigortalı şekilde kullanıcıya teslim edilir. Online mağazadan satın alınan her bir ürün hızlı teslimat ile müşteriye ulaştırılır.