₺5.600,00
₺11.200,00
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺5.600,00
₺11.200,00
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺8.400,00
₺16.800,00
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺6.748,00
₺13.496,00
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺7.616,00
₺15.232,00
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺10.864,00
₺21.728,00
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺17.780,00
₺35.560,00
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺5.600,00
₺11.200,00
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺6.020,00
₺12.040,00
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺10.836,00
₺21.672,00
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺9.968,00
₺19.936,00
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺5.824,00
₺11.648,00
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺3.290,00
₺10.800,00
%70 İndirim
%70İndirim
Ücretsiz Kargo

Pırlanta Kolye

Her zaman değeri artan pırlanta kolye çeşitleri şık ve zarif görünüme sahiptir. Doğada bulunan en değerli minerallerden biri olan pırlantalar kalitesine ve işçiliğine göre daha da kıymetlenir. Pırlantanın işçiliğini yansıtan berraklık ve renk kalitesi eşsiz bir taş ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Göz alıcı görünümünü uzun süre koruması için pırlanta takı alışverişlerini güvenilir adreslerden yapmak gerekir. Bu sayede alım sırasında daha düşük bitçeler ile daha kaliteli parçalar almak mümkün hale gelir. Her zevke ve tarza hitap eden pırlanta kolyeler ince kesim taşlarla tasarlanır. Kolye ucu ya da bütün kolye şeklinde üretilen pırlanta takılarda her detay ekstra öneme sahiptir. Genellikle beyaz altın üzerine farklı özelliklerde pırlanta taşların yerleştirilmesiyle oluşturulan kolyeler değişik tarzları yansıtır. Tüm modellerde kalitenin yüksek olması için pırlanta taşlar özenle seçilir, el işçiliğinin kusursuz olmasına dikkat edilir. Bu sayede kesiminden berraklığına kadar tüm aşamalar itinayla tamamlanır.

Pırlanta Kolye Modelleri

En çok tercih edilen pırlanta kolye modelleri arasında baget, tektaş, pırlanta özel tasarım, safir, yakut ve zümrüt kolyeler yer alır. Her biri birbirinden şık olan bu modeller kendi içerisinde geniş seçeneklere sahiptir. İnternet mağazasına özel indirimli fiyatlardan satışa sunulan kolyelerde en uygun fiyat aralığı pırlanta harf kolyeler için geçerlidir. Safir ve zümrüt kolyelerde de farklı tasarımlar görmek mümkündür. Modellerdeki karat ağırlığı ve tasarım kolyeler arası farklılık gösterecektir. Düşük karaltı ve daha sade modeller günlük kullanım için uygundur. Özel günler için tasarlanan kolyelerde küçük ve büyük pırlanta taşlardan oluşan baget kolyeler dikkat çeker. Baget yüzük ve bileklikler ile set yapılabilen bu kolyeler pırlanta taşının ağırlığının değişmesi fiyat ve model seçeneklerini artıracaktır. Karatı ve el işçiliği yüksek olan tasarımlar genellikle özel koleksiyon parçaları arasındadır. Bunlar haricinde pırlanta tasarım kolye seçenekleri de vardır. En değerli parçalardan oluşan bu tasarımlar ücretsiz kargo fırsatı ile kullanıcı adresine gönderilir.

Pırlanta Tasarım Kolyeler

Sıradan modellerden uzak tasarım mücevherlere sahip olmak isteyenler için farklı kolye alternatifleri mevcuttur. Şans kolyesi olarak tabir edilen harf kolyelerinde hem sarı hem de beyaz altın detayları yer alır. Tasarımı daha özgün hale getiren bu detaylar kolyeyi birden fazla kombinle uyumlu hale getirir. Pırlanta tasarım kolyelerde küçük ve büyük pırlanta taşlar bir arada kullanılır. Baget kolyelerde bu modellerin örneklerine sıklıkla rastlanmakta olup çoklu taşların olması fiyatları daha ekonomik yapar. Tamamı el işçiliğiyle özel olarak hazırlanan yasarım kolyelerde kullanıcılara ömür boyu bakım onarım garantisi sunulur. Her biri sigortalı ve sertifikalı olan pırlanta takılarda 14 ayar altın kullanılır. Online mağazalardan satın alınan pırlanta kolyeler elde mevcutsa aynı gün içinde kargoya verilir. Yeni üretimler için ise en geç yedi iş günü içerisinde üretim ve kargoya teslim aşamaları tamamlanır. Tüm siparişlerde hızlı teslimat ilkesi geçerlidir.

Baget Pırlanta Kolye

Son dönemlerde popüler hale gelen baget takılar kadınların severek kullandığı mücevherlerden biri olmuştur. Özellikle uç kısmıyla ön plana çıkan baget kolyeler hem günlük hem de özel gün kombinleri için idealdir. Bir büyük ve etrafında küçük taşların sıralanması ile oluşturulan kolyelerde dikdörtgen tasarım hakimdir. Bazı tasarım modellerde yuvarlak ve baget kesimli pırlanta taşlar aynı anda kullanılır. F renk pırlanta ile üretilen pırlanta kolyelerde üç adet büyük ve atmış tane küçük taşların bir araya gelmesiyle göz kamaştırıcı kolye tasarımları elde edilebilir. Bu tür modellere alternatif olarak üç büyük ve seksen civarında küçük taşların birlikte kullanılmasıyla klasik baget tasarımlı kolye uçları da seçilebilir. İnce kolye zincirinin ucuna takılan bu kolye uçları şık ve zarif bir görünüme sahiptir. Her zevke hitap eden baget pırlanta kolyelerde renk ve berraklık genellikle benzerdir. Daha özel parçalarda berraklık, kesim, karat ve renk gibi unsurlar farklılık gösterecektir.

Safir Pırlanta Kolye Tasarımları

Safir taş kullanımı mücevherlerde oldukça yaygındır. Özellikle safir pırlanta kolye ve yüzük çeşitleri her kadının severek kullandığı takılar arasında yer alır. Mavi rengin verdiği zarafet ve huzur ile pırlanta taşların şıklığı bir araya geldiğinde hayranlık uyandıran tasarımlar ortaya çıkar. Birde fazla taşın birlikte kullanılması nedeniyle bu kolyelerde karatlar biraz daha fazladır. Bu nedenle fiyat aralığı geniştir. Baget, yuvarlak, oval ve damla taş kesimlerinin bir arada kullanıldığı modellerde farklı karatlarda taşlara yer verilir. Modellerdeki pırlanta taşlar baget ve yuvarlak olup safir taşlar oval görünüme sahiptir. Tüm taşlar ince el işçiliği ile tasarlanmaktadır. Bu sayede kusursuz bir görünüm elde edilir. Tasarlanan tüm modellere her zaman ulaşabilmek için online mağaza tercih edilebilir. Geniş model seçeneklerine sahip olan mağazada fiyatlar indirimli, ürünler ise garantili olarak satışa sunulur.

Pırlanta Kolye Fiyatları

Güncel pırlanta kolye fiyatları hesaplanırken 4c kuralı esas alınır. Renk, berraklık, karat ve kesim ölçütlerine göre belirlenen fiyatlar geniş aralığa sahiptir. En uygun olan kolyelerde karat ve berraklık biraz daha düşüktür. Pırlantanın ağırlığını ifade eden karat düştükçe fiyat da azalacaktır. Berraklık ise pırlantanın doğal izlerini ifade eder. Pırlantanın oluşumundan gelen doğal izler ne kadar azsa parlak görünümü o kadar artacaktır. Pırlanta kolye renklerinde en parlak renk D iken en renklisi ise Z’dir. D, E ve F renkleri en zor bulunan pırlanta renkleri olarak bilinir. Kesim ise pırlantanın belki de en önemli özelliği olup işçilik sebebiyle pırlantanın değerini artırır. Bu değere göre fiyat belirlenir. Her bütçeye uygun kolyeler bulmak mümkündür. Online mağazalarda fiziksel mağazalara göre daha ekonomik fiyatlar geçerlidir.